Súd v kauze prípravy vraždy exstarostu Marianky začne vo februári, obžalobe čelia traja ľudia

Zdroj: SITA

Špecializovaný trestný súd vytýčil na 1. februára na pracovisku v Banskej Bystrici začiatok súdneho procesu v kauze prípravy vraždy bývalého starostu obce Marianka v okrese Malacky.

Obžalobe v tomto prípade čelia developer Kamil B., Roman B. a Milan D. pre skutky obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy v štádiu prípravy spáchaného formou spolupáchateľstva, zločinu útoku na verejného činiteľa a zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Kamil B. si podľa polície spolu s Romanom B. objednali likvidáciu exstarostu Dušana Statelova za odmenu 35-tisíc eur. Dnes už bývalému starostovi začiatkom februára 2021 podpálili neznámi páchatelia stajňu a pred niekoľkými rokmi auto. V marci minulého roku Statelov odstúpil z funkcie.

Motívom na vraždu podľa medializovaných informácií malo byť, že poškodený ešte ako starosta odmietol skolaudovať rodinné domy v obci.

https://www.webnoviny.sk/sud-v-kauze-pripravy-vrazdy-exstarostu-marianky-zacne-vo-februari-obzalobe-celia-traja-ludia/


Ak na obrázku nižšie nevidíte cestu, nie je to očný klam ale realita.
Ide o leteckú snímku rok potom ako bola v lokalite skolaudovaná cesta aj s inžinierskymi sieťami.
Napriek tomu sa Okresný prokurátor vo svojom stanovisku vyjadril, že kolaudácia je platná a kolaudovať treba.
Tak sme prokurátorovi vyhoveli a skolaudovali jeden trojdom „G“ – povolený v rozpore s územným plánom – ešte v decembri 2020.

„Skolaudovaná cesta“ v roku 2010.